iTranslate 10 İncelemesi

0
1892

iTranslate 10: Yabancı Dilden Çeviri Programı

iTranslate 10 Çeviri uygulaması 90 dilden fazla yabancı dili desteklemekte ve AppleWatch ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Özellikle yurtdışı seyahatlerine sık çıkan bireyler için 90dan fazla dili destekleyen ve anında çeviri imkanı sunan iTranslate programı, yabancı dil ihtiyacını önemli oranda giderebilmektedir. Özellikle ezber yapamam diyen kullanıcılar için çok önemli bir uygulama diyebiliriz.

iTranslate 10’un en önemli özelliklerinden biri piyasadaki çoğu uygulamadan farklı olarak internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çeviri yapabiliyor olması.

İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan çeviri yapma özelliğinin aktifleştirilmesi için dil paketlerinin ayrıca telefonunuza indirilmesi gerekiyor. Türk kullanıcılar için şu anda bu özelliği kullanma imkanı malesef yok. İncelemenin yapıldığı gün itibariyle internet olmadan sadece İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Portekizce ve Çince dilleri arasında çeviri yapılabilmektedir.  Bu arada indireceğiniz dil paketlerinin dosya büyüklüğüne bakıldığında İngilizce-Rusça paketi 365 MB ile ilk sırada yer almaktadır.

Özellikle ekrandaki yazıları okumada sıkıntı çekenler için çevirilerin tam ekran olarak görülmesi de mümkün. Bunun yanında yapılan çeviriyi kopyalayıp baka bir uygulamanın içine yapıştırabilir, diğer uygulamalarla paylaşabilir, ya da daha sonra kolayca erişebilmek için favorileriniz arasına yerleştirebilirsiniz.

Eğer Apple Watch kullanıyorsanız, tercüme etmek istediğiniz kelimeyi saate doğru söylemeniz yeterli. Bir kaç saniye içinde istediğiniz çeviriyi ekranda göreceksiniz.

Anlık Karşılıklı Konuşmalarda Tercüman İhtiyacınız Kalmayabilir

iTranslate aynı zamanda karşılıklı konuşmaları istenilen dile çevirme konusunda da hayli başarılı sayılır. Karşılıklı olarak konuştuğunuz kişiyle beraber kullandığınız dili seçip konuşma esnasında hangi dilden konuşuluyorsa o dilin bayrağının seçilmesi yeterli olacaktır. Böylece konuşmanız bittiğinde cümleleriniz karşı dile çevrilmiş olacak ve karşınızda bulunan kişi ne söylemek istediğinizi kolayca anlayacaktır. Aynı işlemi karşı tarafın da yapması cümlelerinin sizin dilinize çevrilmiş bir şekilde ekranınızda olmasını sağlayacaktır.

iTranslate programının bir diğer özelliği ise internet sayfalarını istenilen dile çevirebilmesidir. Her ne kadar bu konuda performansı sorgulansa da, okuyucuya belli fikirleri vermesi açısından önemli bir gelişme.

Bir Not

Programın indirilmesi ücretsiz. Fakat internet bağlantısı olmadan çeviri yapabilme, karşılıklı görüşmelerin anlık çevirisi ve web sayfalarının çevirisi gibi özellikler için ayrıca ödeme yapmanız gerekiyor. 3 dolardan başlayan abonelik özelliklerine uygulamayı indirdikten sonra ulaşabilirsiniz.

Değerlendirme
Çevirinin kalitesi
İnternetsiz çeviri kalitesi
Ücret
Sonraki İçerikSpark: Akıllı E-Posta Uygulaması
itranslate-10-incelemesiiTranslate 10: Yabancı Dilden Çeviri Programı iTranslate 10 Çeviri uygulaması 90 dilden fazla yabancı dili desteklemekte ve AppleWatch ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Özellikle yurtdışı seyahatlerine sık çıkan bireyler için 90dan fazla dili destekleyen ve anında çeviri imkanı sunan iTranslate programı, yabancı dil ihtiyacını önemli oranda...