EBA TV Frekans Ayarlama Uzaktan Eğitim Kanalı

EBA TV Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

23 Mart 2020 tarihinde başlayacak olan Uzaktan eğitimler EBA TV‘den yayınlanacak.EBA TV test yayınına başladı. Pazertesi günü başlayacak olan derslere ulaşmak için EBA TV’nin frekans bilgilerini sizler için burada paylaşıyoruz. Toplam 6 kanalın olacağı EBA TV İlkokul, ortaokul ve lise ler için olacak 3 sd ve hd eba tv kanalı olacak. 

EBA TV İlkokuk ,EBA TV Ortaokul, EBA TV Lise 

EBA TV Frekans TRT EBA Frekans Digiturk,Tivibu,DSmart hangi kanalda? Dünya’yı ve yaklaşık 180 ülkeyi tesiri altına alan koronavirüs sebebiyle okullar tatil edilmişti. İçinde bulunduğumuz hafta eğitim öğretim için de tatildi. Gelecek hafta ise uzaktan eğitimler başlayacak. EBA ve TV kanalları üzerinden yapılacak eğitimler için Digiturk, Tivibu, DSmart gibi kanal frekansları ve kanal numaraları belli oldu.

23 Mart 2020 Pazartesi günü devlet okulları ve özel okullarda öğrenim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yirmişer dakikalık ders videoları hazırlandı ve ders programları Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlandı.

EBA TV TRT ve diğer kanallar olmak üzere test yayınları büyük ölçüde tamamlandı. Pazartesi sabah saatlerinde zil çalmasa da milyonlarca öğrenci ders başı yapacak.

EBA TV Frekansları

TURKSAT Uydu parametreleri HD Alış bilgileri kapsamında Alış frekansı 12.084 MHz, Polarizasyon Yatay(H), Sembol oranı 13.750 FEC: 2/3 şeklinde 

SD Alış bilgileri ise Alış frekansı 11.916 MHz, Polarizasyon Dikey(V), Sembol oranı 30.000 FEC: 3/4 şeklinde gerçekleşti.

TURKSAT Kablo TV’de kanallar da belli oldu. İlkokul 465. Kanal, ortaokul 466. Kanal, lise 467. Kanal olarak belirlendi.

Türk Telekom Tivibu ise ilkokul, ortaokul ve lise için sıra ile 401. Kanal, 402. Kanal ve 403. Kanalları belirledi.

Öte yandan Turkcell TV+ ise yine ilkokul, ortaokul ve liseler için sıra ile 106. Kanal, 107. Kanal ve 108. Kanalı belirledi.

D-Smart’ta 365. Kanal, 366. Kanal ve 367. Kanal sıra ile ilkokul, ortaokul ve liseler için uzaktan eğitim verecek.

Digiturk uzaktan eğitim vermesi için ilkokullara 151. Kanalda, ortaokullara 152. Kanalda, liselere ise 153. Kanalda hizmet verecek.

Özellikle öğrenciler ve velilerin gelecek hafta problem yaşamamaları adına derslerini nereden takip edeceklerse ona göre frekans ve kanal ayarı yapmaları, ayarın doğruluğunu kontrol etmeleri gerekmekte, olası bir aksaklık için önlem alınmalıdır.

Kanalları izlemek için herhangi bir kanal arama/ekleme işlemi yapmaya gerek bulunmamakla birlikte alıcı tipine göre kapatma/açma işlemine ihtiyaç duyulabilir.

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir