Mac İçin En İyi 3 Video Oynatıcı Program

Mac İçin En İyi Video Oynatıcı Programlar

Mac bilgisayarınız için kullanabileceğiniz en iyi video oynatıcıları sizin için inceledik. AppStore aracılığıyla bir çok video oynatıcı seçeneği görebilirsiniz. Fakat aşağıda sizlere sunduğumuz uygulamalar, kullanıcıların büyük bir bölümünün ihtiyacını karşılayacak programlar olduğundan, faydalı olacağını umuyoruz.En iyi video oynatıcılar 1080p ve 4k videoları desteklemekte.

Şimdi en iyi video oynatıcılara bir göz atalım.

VLC

VLC uzun bir süredir hem Mac hem de PC ortamlarında en çok tercih edilen uygulama özelliğini taşımaktadır. VLC ile aklınıza gelebilecek tüm formatları rahatlıkla herhangi bir ek ücret ödemeden oynatabilirsiniz. Çoğu videoların  MKV, M4V, AVI, MPEG, MOV, ya da WMV formatında olduğunu düşünürsek, bu videoları VLC ile rahatlıkla izleyebileceğinizi belirtelim. Sadece Mac bilgisayarlar için değil, VLC aynı zamanda Windows bilgisayarlar, Linux, iOS ve Android ortamlarında da sorunsuz çalışmakta.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Vlc Video Player
VLC Video Player

MPV

VLC gibi MPV de bir çok formatta videoyu çalıştırabilme özelliğine sahip ve kullanışlı bir program. MPV programının en önemli özelliklerinden biri GPU videolarını çözümleyebilmesi. Çoğu yönden VLC programına benzeyen MPV video oynatıcı programı Mac, Linux ve Windows ortamlarında çalışabiliyor.

MPV uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Mpv Video Player
MPV Video Player

QuickTime Player

Çoğu Mac kullanıcısı aslında çok kullanışlı, ücretsiz ve bilgisayarda kurulu bir vaziyette gelen bu programı etkili bir şekilde kullanamamaktan dolayı, farklı uygulamara bakma gereksinimi duymaktadır. QuickTime player, çoğu video formatını yeni bir eklenti ihtiyacı duymadan açabilme özelliğine sahiptir. QuickTime ile sadece video izleme değil, aynı zamanda ekran ve kamera kaydınızı yapabilir, sesli sunumlarınızın kaydında da kullanabilirsiniz. Programın bu özelliğiyle ilgili detaylı içeriğimizi yakında burada bulabilirsiniz.

Quicktime Video Player
Quicktime Video Player

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir