En İyi 5 iPhone ve iPad Uygulaması

App Store, Apple ürünleri için milyonlarca uygulamayı barındıran bir platform haline dönüştü. Bu platformda bulunan çoğu uygulamayı giriş ekranında ya da sorgulama yaptığınız sayfalarda çıkan ilk sonuçlar arasında göremeyebilirsiniz.

Şu ana kadar kullanıcılar tarafından en çok indirilen ve olumlu yorum alan, aynı zamanda en iyi uygulamalar arasında bulunan ilk 15 uygulamayı sizler için derledik.

Google Haritalar

Iphone IÇIn En Iyi 15 Uygulama - Google Haritalar
iPhone için En iyi 5 Uygulama – Google Haritalar

Bir zamanlar tüm iPhone modellerinde önceden kurulu halde gelen Google haritalar uygulamasını, uzun bir süreden beri telefonunuza ayrıca indirmeniz gerekiyor. Her ne kadar Apple haritalar uygulamasını devreye somuş olsa da, bu anlamda Google haritalar bir kaç adım daha önde diyebiliriz. Özellikle Türkiye’de Google haritaların Apple haritalara kıyasla daha verimli çalıştığını söyleyebiliriz. Google haritalar ile tahmini yolculuk sürenizi, ve takip edebileceğiniz en kısa ve kullanışlı yolu kolayca bulabilir, internet bağlantınız olmadığı zamanlarda bile Offline Map özelliğini kullanabilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Google Translate

Iphone IÇIn En Iyi 15 Uygulama - Google Translate
iPhone için En iyi 5 Uygulama – Google Translate

30 dilden fazla desteği ve çoğu zaman en doğru çevirileri vermesiyle bilinen Google Translate uygulaması, telefonunuza olmazsa olmazlar arasında yer alması gerekenler listesinde yerini almakta. Özellikle yabancı dilden materyallerin okuma sırasında çevirisinde ve seyahatlerde hayat kurtarıcı rol üstlenebilecek bir program. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

The Weather Channel

Iphone IÇIn En Iyi 15 Uygulama - Weather Channel
iPhone için En iyi 5 Uygulama – Weather Channel

Hava durumu tüm gelişmiş ülkelerde insanların plan ve programlarını yaparken dikkat ettikleri en önemli konular arasında gelmekte. Türkiye’de de bu anlamda bir bilinçlenme görülmekte. Doğru hava tahmini almak için belli uygulamalar olsa da, bunlar içinde en öne çıkan uygulama The Weather Channel uygulaması. Uygulamanın kullanıcılar için belki de tek olumsuz yanı reklamların çıkmaması için küçük bir miktar ücret ödemeleri gerektiğidir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Wikipedia

Iphone IÇIn En Iyi 15 Uygulama - Wikipedia
iPhone için En iyi 5 Uygulama – Wikipedia

Bilgi çağında yaşıyoruz ve sürekil güncellenen ve artan bir bilgiden bahsediyoruz. Wikipedia bu anlamda eşsiz bir bilgi kaynağı. Sürekli öğrenmek isteyen, bilgisini tazelemek isteyen ve merak edenler için olmazsa olmazlar arasında Wikipedia uygulaması da yerini almakta. Uygulama ile istediğiniz bilgiye anında ulaşabilir, anlık olarak en fazla okunan konulara erişebilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

IFTTT

Iphone IÇIn En Iyi 15 Uygulama - Ifttt
iPhone için En iyi 5 Uygulama – ifttt

‘If this, then that’ tabirinin kısaltılması olan IFTTT, çok basit fakat aklınıza gelebilecek çoğu şeyi yapmanıza yardımcı olacak bir uygulama. “Eğer böyleyse şöyle olsun” şeklinde Türkçe’ye çevirebileceğimiz IFTTT ile yapabileceklerinizin sadece bir kaçı: Facebook fotoğraflarınız yedeklemek, kendinize hatırlatma mesajı göndermek, belirlediğiniz adrese yaklaştığınızda telefonun eşinizi aramanızı hatırlatmasını sağlamak, her sabah hava durumu tahminini almak, evinize yaklaştığınızda evin ışıklarını açmak… ve daha binlercesi. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir