Hemen Göz Atmanız Gereken En İyi iOs16 Özelliklerinden 6 Tanesi

iOS16 Özelliklerinden Bazıları

iOS 16, iPhone kullanıcıları için burada ve beğeneceğinizden emin olduğu bazı kullanışlı özelliklere sahip güzel bir güncelleme. Şimdiye kadarki en büyük ve en gösterişli yeni özellik, kilit ekranını kişiselleştirme yeteneğidir, ancak mesajları okunmadı olarak işaretleme, mesajları düzenleme, mesajları gönderme, e-postaları planlama, ekranları kilitlemek için Odak modlarını özelleştirme, birleştirme gibi birçok küçük kullanışlı özellik de var. Yinelenen kişiler ve daha fazlası. Bu harika yeni özelliklere ve iPhone’unuzda nasıl çalıştıklarına göz atmak için okumaya devam edin!

1: Widget’lar ve Yazı Tipleri ile Kilit Ekranınızı Özelleştirin

Artık iPhone kilit ekranınıza özel yazı tiplerini kullanabilir ve widget’lar ekleyebilirsiniz. Yaşasın!

Kilit ekranınızda hava durumunu görmek ister misiniz? Gün batımı veya gün batımı zamanı? Borsadaki hareketler? Apple Watch’tan etkinlik verileri? Bu widget’ların tümü ve daha fazlası artık mevcut.

iPhone kilit ekranını özelleştirmek kolaydır, tek yapmanız gereken Kilit Ekranında saate uzun basmak, iPhone’unuzda her zamanki gibi oturum açmak ve hemen özelleştirme ekranını göreceksiniz.

Iphone Kilit Ekranini Gunclelleme Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri July

Kilit ekranı özelleştirmelerine elbette Ayarlar uygulamasından da erişebilirsiniz.

2: iMessage’ları Okunmadı Olarak İşaretle

Bir mesajı okunmadı olarak işaretlemeyi istedin mi? Artık iPhone’da e-postaları okunmadı olarak işaretleyen aynı basit kaydırma hareketini kullanarak yapabilirsiniz.

Bir mesajı okudunuz, ancak o anda ona cevap veremiyorsunuz veya cevap vermeden önce biraz düşünmek mi istiyorsunuz? Ya da henüz bunu yapmak istemezken yanlışlıkla okundu olarak işaretleyen bir mesaja dokundunuz mu?

Şimdi sağa doğru basit bir kaydırma ile o iMessage’ı okunmadı olarak işaretleyebilir ve daha sonra geri dönebilirsiniz.

3: Gönderilmiş Mesajları Düzenle

Utanç verici bir yazım hatası mı yaptınız? Başka bir şey mi demek istediniz? Yazdığınız ve gönderdiğiniz için pişman mısınız? Artık gönderilen iMessage’ları düzenleyebilir ve bu sorunları düzeltebilirsiniz.

Gönderilen bir mesaja uzun basın ve gönderilen iMessage’ı düzenleme olanağını bulacaksınız. Gönderilmiş bir mesajı düzenlemek için 15 dakikaya kadar süreniz vardır.

4: Gönderilen Mesajları Geri Al

Hiç gönderdiğine pişman olduğun bir mesaj oldu mu? Şimdi bu iMessage’ın gönderilmesini geri almak için 5 dakikanız var.

Gönderilen mesaja uzun dokunun ve mesajı geri çekmek için “Göndermeyi Geri Al”ı seçin. Vay!

Gonderilen Mesaji Geri Al Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri July

Bu, yalnızca iOS 16 kullanıcıları ile çalışır, bu nedenle, iPhone sistem yazılımının veya Android’in daha eski bir sürümünü kullanan birine mesaj göndermeyi geri almaya çalışıyorsanız, işe yaramaz.

5: Mail Uygulamasında E-posta Göndermeyi Planlayın

iPhone’daki Mail uygulaması artık e-postaların gönderilmesini planlama özelliğine sahip. İster tatilde olun, ister meşgul olun, ister belirli bir tarih veya saatte bir e-posta göndermek, bir doğum günü veya tatil tebriki göndermek, istifa e-postanızı mükemmel bir şekilde zamanlamak veya sonsuz sayıda diğer bariz senaryolar olsun, önceden planlama yapmak için harikadır.

Herhangi bir e-posta oluşturma penceresindeki gönder düğmesine uzun basarak e-posta planlama özelliğine erişebilirsiniz.

6: Yinelenen Kişileri Birleştir

İPhone nihayet yinelenen kişileri birleştirme konusunda yerel bir yeteneğe sahip.

Bu özelliğe erişmek için Kişiler uygulamasını açın ve yinelenen kişiler bulunursa, ekranın üst kısmında görünen “Yinelenenleri Görüntüle” seçeneğiniz olacaktır. Daha sonra kopyaları inceleyebilir ve birleştirebilirsiniz.

Yinelenen Kisileri Bul Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri July

Adres defterinizi temizlemek artık her zamankinden daha kolay ve artık aynı görevi gerçekleştirmek için bir Mac kullanmak gerekmiyor.

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir