iPhone iOS 13’de Karanlık Modu Etkinleştirme

iPhone Karanlık Mod görsel teması, en son iOS 13 sürümünün en popüler özelliklerinden biridir ve birçok iPhone kullanıcısı iPhone’larındaki Karanlık Mode temasını kullanmayı beğenebilir.

İPhone’daki Karanlık Mod ile ekran öğeleri parlak beyazlardan daha koyu grilere ve siyahlara dönüştürülerek çarpıcı biçimde farklı bir görsel deneyim sunulur.

Bu yazımızda bir iPhone’da Karanlık Mode’un nasıl açılacağını göstereceğiz.

iPhone Karanlık Mod Etkinleştirme

İPhone ve iPod touch’ta Karanlık Modu etkinleştirmek aslında çok kolay:

İPhone’da “Ayarlar” uygulamasını açın

Ios Settings Icon Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri April

“Ekran ve Parlaklık” öğesini bulun ve dokunun.

Görünüm bölümünün altına bakın ve iPhone temasını anında Karanlık Mod olarak değiştirmek için “Karanlık” üzerine dokunun

Dark Mode Ios 13 Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri April

Ayarlardan Çık

İPhone’da Karanlık Mod’a geçmek anında gerçekleşir ve görünüm ayarı çoğu uygulamayı, Ana Ekranı, Kilit Ekranını, duvar kağıtlarını ve hatta bazı web sitelerini etkileyerek daha koyu görsel görünüme uyum sağlar.

İstediğiniz zaman Karanlık Mod’dan Işık Moduna geri dönebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Ayarlar uygulamasına geri dönerek ve Ekran ayarları bölümünden “Işık” görünüm temasını seçerek.

Yararlı başka bir seçenek de, belirli zamanlarda veya gün doğumu ve gün batımı sırasında otomatik olarak etkinleştirilecek şekilde Karanlık Modu ve Işık Modunu ayarlamaktır. Bu seçenek Ayarlar uygulamasının Ekran bölümünde mevcuttur.

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir