Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Dünyadaki en büyük sosyal medya ortamı şüphesiz Facebook. Fakat son zamanlarda basında çıkan ve Facebbok kurucusunun da kabul ettiği gizli bilgilerin üçüncü kişilere verildiği haberleri kullanıcılarda hesaplarını silme eğilimi ortaya çıkardı. Peki facebook hesabınızı nasıl sileceğinizi biliyor musunuz? Bu içeriğimizde size Facebook hesabı nasıl silebileceğinizi anlatacağız.

İlerlemeden önce unutmamanız gereken bir konu var. Hesabınızı sildiğinizde belli bir süre tekrar giriş yapmadığınız durumda tüm resimleriniz, gönderileriniz, ve bilgileriniz artık erişilemeyecek şekilde silinecektir.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek

Hesabınızı silmeden önce eğer verilerinizi yedeklemek istiyorsanız, Facebook’un şu bağlantıda anlattığı yönergeleri uygulamanız gerekiyor. Yedekleme yapmak istemiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.

  1.  Facebook Hesap Silme bağlantısını açın.
  2. Açılan pencereden “hesabımı sil”butonuna tıklayın.Facebook Hesabı NasıL Silinir
  3. Hesabımı Sil butonuna tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede Facebook sizden şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir. Şifrenizi ve kodu girdikten sonra “Tamam” butonuna tıkladığınızda hesabınızı silmiş olacaksınız. Facebook Hesabı NasıL Silinir

Bu aşamadan sonra hesabınıza bir kaç hafta giriş yapmayı denememeniz gerekiyor. Hesabınıza giriş yapmayı denediğiniz anda sildiğiniz hesabınız tekrar aktifleşecektir. Hesabınızın tamamen silinebilmesi için bir kaç hafta giriş yapmamanız gerekiyor.

 

 

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir