WhatsApp İle Mevcut Konumunuzu Paylaşma Özelliği Geldi

WhatsApp Konum Paylaşma

WhatsApp Konum paylaşma nasıl yapılır hepimiz biliyoruz. WhatsApp ile artık kişiler listenizde bulunan arkadaşlarınızla anlık konumunuzu paylaşabiliyorsunuz. “Mevcut Konumu Paylaş” adıyla duyurulan özellikle artık istediğiniz kişlere WhatsApp uygulaması telefonunuzda kapalı bile olsa nerede olduğunuzu görme imkanı veriyor. Bu özellik ilkönce hatırlayacağınız üzere Facebook Messenger uygulamasında kullanılmıştı.

Mevcut konumu paylaş özelliğini kullanmak için öncelikle uygulamayı en son versiyona güncellemiş olmanız lazım. Daha sonra konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişi ya da grupları açıp ekleme butonuna basmanız ve buradan da “Mevcut konumu paylaş” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Belirlediğiniz kişilerin ne kadar süre boyunca konumunuza ulaşmasını istediğinizi de ayarlayabiliyorsunuz. Birden fazla kişi bir kişiyle konum paylaşabiliyor. Bu durumda harita üzerinde kişilerin resimleri bulundukları yerlerde görünüyor.

Whatsapp İLe Mevcut Konumunuzu PaylaşMa ÖZelliğI Geldi
WhatsApp İle Mevcut Konumunuzu Paylaşma Özelliği Geldi

Bu özellik gizlilik tutkunları tarafından çok tartışılacak gibi fakat WhatsApp bu özelliğin de uçtan uca şifrelenmiş olararak sunulduğu sözünü veriyor.

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir