Online Doktor Görüşmesi

Online Doktor Görüşmesi

Teletıp Sistemi ile hastalar 7×24 web ortamında doktorlara erişebilme ve telekonsültasyon alabilme imkanına kavuşmaktadır. Hastalar çevrimiçi olarak tıbbi görüntülerini ve raporlarını doktorlarıyla paylaşabilir ve sağlık danışmanlık hizmeti alabilirler. 

TeleTıp yüz yüze doktor muayenesinin yerini tam olarak kapsamıyor. Ancak özellikle reçete yazılmaması gereken durumlarda, hastanın daha çok danışmak amacıyla gittiği fiziksel doktor randevularının yerine online doktor randevusu alınarak hem salgın döneminde bulaş riski azaltılmış oluyor, hem de hastanelerdeki hasta yükü önemli ölçüde azalmış oluyor. Bu anlamda örneğin 2019 yılında Türkiye’de hastanelere giden hastaların yaklaşık %60’ının reçete yazılmadan doktordan ayrıldığı düşünüldüğünde, önemli bir kesimin sadece doktoruna danışmak amacıyla hastanelere gittiği gerçeği ortaya çıkmaktadır. 

Bu kapsamda Dünya’da Consult Health Specialists, Türkiye’de ise Uzman Hekimler markasıyla yola çıkan Leadviser, hastaları ve sağlık profesyonellerini çevrimiçi ortamda buluşturmayı hedefliyor. Sisteme kayıt olan doktor sayısının artmasıyla birlikte tüm branşlarda online sağlık danışmanlığı hizmeti vermeyi hedefleyen uzmanhekimler.com, bu anlamda Türkiye’de bir ilk olma hedefinde.  

Platform aynı zamanda özel muayenehanesi olan sağlık profesyonelleri için klinik randevusu altyapısını da hizmete açtı. Böylelike doktorlar kliniklerine gelecek olan hastaların randevularını sistem üzerinden kolaylıkla takip etme imkanına kavuşmaktadır. 

Şu anda Türkiye’deki yasal mevzuat SGK üzerinden uzaktan muayeneye imkan tanımamaktadır. TeleTıp sistemini kullanacak olan hastalar ücretli olarak doktor muayene hizmetinden faydalanabilmektedir. 

uzmanhekimler.com üzerinden sadece temel branşlar değil, aynı zamanda cildiye, diyetisyen, göz, ve psikolog gibi farklı sağlık profesyonelleri de hizmet verebilmekte.   

TeleTıp neden önemli?

Özellikler günümüzde Covid-19 hastalığının bulaş oranının yüksekliğinden dolayı, vatandaşlarımızın mümkün olduğunca evden ayrılmadan çevrimiçi olarak günlük ihtiyaçlarını gidermeleri büyük önem arz etmektedir. TeleTıp sayesinde fiziksel muayene gerektirmeyen doktor randevularının uzaktan gerçekleştirilmesi mümkün. Bu da toplumda virüsün bulaş riskini önemli ölçüde azaltacaktır. 

Hekimlerin uzaktan çalışmasına imkan vermektedir

uzmanhekimler.com platformu aynı zamanda büyük risk altında olan hekimlerin de hastalıktan korunmalarını, evden veya kliniklerinden online hasta kabul etmelerini, böylelikle sosyal izolasyonun korunmasına önemli ölçüde destek olmayı hedeflemektedir. 

TeleTıp uygulaması üzerinden hizmet almak için tek ihtiyacınız bilgisayar, tablet ya da telefon ve internet bağlantısı. İnternetin olduğu her yerden çevrimiçi sağlık danışma hizmeti alabilirsiniz. 

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir