Apple tarafından önümüzdeki günlerde duyurulacak olan yeni iPhone modelinin muhtemel özellikleri,yine Apple tarafından kazara yayınlanan yeni yazılımın içinde gizli olduğu tespit edildi. Buna göre yeni iPhone 8 modelinde ekrana dokunarak uyandırma özelliği (tap to wake), yüz ifadesi ve dikkat algılama özelliği (facial expression and attention detection) ve home tuşunun tamamen ortadan kaldırılması gibi özellikler bulunuyor.

iPhone 8’de bulunması muhtemel özellikleri yazılımcılar Steve Troughton-Smith ve Guilherme Rambo twitter hesaplarından duyurdular. Aynı zamanda iPhone 8’in ekranında da önemli gelişmeler olacağını da söyleyebiliriz.

En son yazılımın kodlarını inceleyen yazılımcılara göre kullanıcı telefona baktığında gelecek olan bildirimlerin sessiz olma ihtimali yüksek. Telefon kullanıcının ekrana baktığını anladığından dolayı, bildirim sesleriyle kullanıcıyı rahatsız etmeme özelliğini devreye sokma ihtimalinden bahsediliyor. Bunun yanında karanlık ortamda bile yüz ifadesini tanıma özelliği de muhtemel yeni özellikler arasında.

Ayrıca yazılımcılara göre home tuşunun tamamen ortadan kaldırılmış olma ihtimali çok yüksek. Tüm bu tahminlerin ne derece doğru çıkacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.