Zihin Haritası Uygulaması: MindNode

Günümüz dünyasında teknolojinin de ilerlemesiyle beraber yapılacak işlerin önceden eksiksiz bir şekilde planlanması büyük önem arz etmektedir. Beklentiler çoğaldıkça, yapılacak olan işlerin sayısı ve mahiyeti de ona göre değişmekte. İşler çoğu zaman iç içe girmekte ve bir iş diğer bir işin şartı ya da sonucu olabilmekte.

İşte tam bu aşamada zihin haritası uygulamaları yardımımıza koşmakta. Özellikle yoğun çalışan ve gündemi yoğun olan bireyler için tavsiye edebileceğimiz uygulamalardan biri MindNode.

Mindnode Zihin Haritası Uygulaması

MindNode uygulaması ile hedefinizi merkeze alıp, bu hedefe ulaşmak için neler yapılması gerektiğini adım adım etkili bir şekilde resme dökme imkanınız mevcut. Bunu yaparken her bir hedefinize daha sunulabilir kılmak için resim ya da uygulama içinde mevcut ikonları ekleyebilirsiniz. Bunu yanında her bir hedefiniz için detaylı not ekleme imkanınız da bulunmakta.

Mindnode2 Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri AprilUygulamanın en önemli özelliklerinden biri, eklediğiniz notlara ayrıca bilgisayarınızda bulunan dosyaları link olarak ekleme imkanı sunması. Böylece daha düzenli bir görünüme sahipken, aynı zamanda çok karmaşık planlamalar yapabilirsiniz.

Mindnode Zihin Haritası Uygulaması

Görsel anlamda farklı temaların mevcut olduğu uygulama aynı zamanda tercihinize göre şekillendirebileceğiniz özellikle barındırmakta. çizgi kalınlıkları, rengi ve çerçevesi gibi bölümleri istediğiniz şekilde dizayn edebilme imkanınız bulunmakta.

Son olarak uygulamanın önemli özelliklerinden biri de bitirdiğiniz çalışmayı farklı formatlarda kaydedebilmeniz. Resim ve PDF formatlarının yanında WORD, RTF ya da CSV gibi farklı formatlarda çalışmanızı kaydedebiliyorsunuz. Bu şekilde çalışmanızı kaydettiğinizde tüm maddeler alt alta ve ilgili başlıkların altında sıralanmış bir şekilde karşınıza çıkmakta. Bu anlamda program çok başarılı.

Uygulamanın Türk kullanıcılar için tek dezavantajı Türkçe dil desteğinin henüz bulunmaması. Bu durum şüphesiz önemli bir engel olabilmekte. Bu engeli aşabilecek kullanıcılar için uygulamayı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir

Günümüz dünyasında teknolojinin de ilerlemesiyle beraber yapılacak işlerin önceden eksiksiz bir şekilde planlanması büyük önem arz etmektedir. Beklentiler çoğaldıkça, yapılacak olan işlerin sayısı ve mahiyeti de ona göre değişmekte. İşler çoğu zaman iç içe girmekte ve bir iş diğer bir işin şartı ya da...Zihin Haritası Uygulaması: MindNode