En İyi Canlı Video Konferans Uygulamaları

Koronavirüsün (COVİD-19) yayılmasıyla birlikte, birçok şirket virüsün yayılmasını azaltmaya yardımcı olmak ve aynı zamanda verimlilik üzerindeki etkisini sınırlamaya yardımcı olmak için uzaktan çalışmayı mümkün kılmak için düzenlemeler yapmaya çalışmaktadır.

Burada canlı sınıf ya da çalışanlarla canlı toplantı yapmak için en iyi video konferans yazılımlarını inceliyoruz.

Teknolojideki gelişmeler, güvenilir video konferansın erişilebilir olmasınını mümkün kılmıştır. Bu, çok çeşitli nedenlerden ötürü, yalnızca çalışanların evden uzaktan çalışabilmeleri için esneklik imkanını sağlarken, birden fazla ofis lokasyonuna sahip işletmeler için de dünya çapında var olma olasılığının artmasını anlamına gelir.

Video konferans, sorunların hiçbirinin eskisi gibi komplikasyonlar göstermediği anlamına gelir ve artık toplantılar teknik sorunlar, erişilebilirlik veya maliyet konusunda endişelenmeden çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir.

En İyi Video Konferans Yazılımı

1. GoToMeeting

En Iyi Video Konferans Uygulamasi Gotomeeting Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri April
En İyi Canlı Video Konferans Uygulamaları 1

GoToMeeting, LogMeIn tarafından sağlanan bağımsız bir web konferans hizmetidir. Beklendiği gibi, sesli ve görüntülü konferansın yanı sıra ekran paylaşımı da sağlar.

GoToMeetings’i ayıran özelliklerden biri, mobil dostu olmasıdır – akıllı telefonunuzdan bir konferans kurabilir ve başlatabilirsiniz, bazı büyük marka yazılımlarının yapmak için mücadele edeceği bir şey. Arama ve görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarmak için ayarların yanı sıra toplantılara ve sohbete katılmak için tek dokunuşla davet imkanı da vardır.

Mobil uygulamalar Android ve iOS için ayrı ayrı sağlanır ve her ikisi de yüksek olumlu incelemelere sahiptir.

Fiyatlandırma açısından, neredeyse tüm standart özellikler, ayda 14 $ veya yıllık ödemeyle ayda 12 $ maliyeti olan en temel ödeme katmanıyla kullanılabilir. 150 katılımcı sınırı bile cömerttir ve çoğu işletme için tek gereken budur.

Katılımcı sayısını 250’ye çıkaran ve birkaç yönetici özelliği ile çizim araçları ve fare paylaşımı içeren ayda 19 $ (veya yıllık ödeme yapıldığında 16 $) için bir İş planı katmanı mevcuttur. 3.000 katılımcıya kadar bir Kurumsal plan mevcuttur.

2. CyberLink U Meeting

En Iyi Video Konferans Uygulamasi Umeeting Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri April
En İyi Canlı Video Konferans Uygulamaları 2

CyberLink Tayvanlı bir multimedya yazılım şirketidir. 1996 yılında kuruldu. U Toplantısı şirketin video konferans çözümü. CyberLink U Meeting’in dört fiyatlandırma planı vardır. “Temel” plan ücretsizdir. Toplantıda en fazla 25 katılımcı 30 dakika bulunabilir.

“Pro 50”, ev sahibi başına aylık 29,99 ABD dolarıdır. 50 katılımcı, toplantı başına 24 saat, yönetici araçları ve PerfectCam içerir.

“Pro 100”, kullanıcı başına aylık 49,99 ABD dolarından başlar. Bu, “Pro 50” nin sunduğu tüm artıları ve en fazla 100 katılımcıyı içerir.

“Kurumsal Özellikler” planı, diğer tüm katman tekliflerinin yanı sıra toplantı analizi, birinci sınıf müşteri desteği ve uçtan uca şifrelemeyi içerir. Kullanıcıların bir fiyat teklifi için satış departmanıyla iletişim kurması gerekir.

U Toplantısı tamamen web tabanlıdır. Bu, bazı kullanıcıları vazgeçirebilir, ancak U Meeting’i kullanmak için herhangi bir ek yazılım indirmenize gerek olmayacağından bir avantaj olabilir. Ayrıca video kaydı veya VoIP sistemlerini kullanarak toplantılara arama yapma olanağı sunmaz.

3. Zoom Meetings

En Iyi Video Konferans Uygulamasi Zoom Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri April
En İyi Canlı Video Konferans Uygulamaları 3

Zoom Meetings, masaüstü ve mobil cihazlar için kurulumu çok hızlı ve kolay olmayı amaçlayan ve çok çeşitli ölçeklenebilir özellikler sunan bir video konferans ve mesajlaşma çözümü sunar.

Sadece HD video ve ses sağlamakla kalmaz, aynı zamanda 1.000 katılımcıya ve tek bir ekranda 49’a kadar videoyu destekleyebilir, ancak bu tür büyük toplantılar büyük ekran monitörler için uygunudur.

Toplantılar yerel olarak veya buluta kaydedilebilir, ayrıca üzerinde arama yapılabilecek metinler içeren transkriptler sunmaktadır. Ayrıca, katılımcıların ekranlarını paylaşma ve gerektiğinde kendi notlarını almak için birlikte çalışma özelliği ile işbirliği imkanı vardır.

Bunun da ötesinde bir ekip sohbeti özelliği, dosya paylaşımına, aranabilir bir geçmişe ve on yıllık bir arşive izin verir.

Güvenlik, hem toplantılar hem de paylaşılan dosyalar için 256 bit TLS şifrelemesi kullanılarak sağlanmaktadır ve Gmail, Outlook ve iCal’dan programlamalar oluşturulabilir.

Daha da iyisi, zengin özelliklere sahip ücretsiz bir katmanın mevcut olması ve 100 kişiye kadar ve 40 dakikaya kadar görüşme imkanı sağlamasıdır, ancak daha fazla özellik eklemek için ayda 14,99 $ ‘dan başlayan ve ayda 19,99 $’ a kadar çıkan paketler mevcuttur.

4. BlueJeans

En Iyi Video Konferans Uygulamasi Bluejeans Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri April
En İyi Canlı Video Konferans Uygulamaları 4

BlueJeans 2009 yılında kuruldu ve genel merkezi Kaliforniya’dadır. Şirket, bulut tabanlı video konferans platformu sağlıyor.

Üç fiyatlandırma katmanı vardır. BlueJeans’in ücretsiz bir katmanı yok, ancak 30 günlük ücretsiz deneme sunuyor.

“Me” katmanı, yıllık olarak ödendiğinde kullanıcı başına aylık 14,99 ABD dolarıdır. Kullanıcıların sayısı en fazla 50 olabilir, herhangi bir bilgisayardan, iOS veya Android cihazdan bağlanılabilir.

Kullanıcıların yıllık BlueJeans aboneliğine kaydolmaları gerekmez. Temel katman, 40’tan fazla ülkede ücretsiz telefon hizmetini destekler. BlueJeans ayrıca Dolby sesini de destekler. Bu, platformda bulunan özelliklerin sayısı yerine video kalitesi konusunda daha fazla endişe duyan kullanıcılara için çekici olabilir.

BlueJeans, en yakın rakiplerinden daha az özelliğe sahip gibi görünüyor, ancak bu durum, sistemlerinin kalitesinden dolayı göz ardı edilebilir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olup olmadığını görmek için 30 günlük ücretsiz deneme yapabilirsiniz.

5. Google Hangouts Meet

En Iyi Video Konferans Uygulamasi Google Meet Hangour 1 Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri April
En İyi Canlı Video Konferans Uygulamaları 5

Google Hangouts Meet, G Suite ofis verimlilik platformunun bir parçasıdır ve birinci sınıf bir konferans hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

İş ihtiyaçları için özel olarak geliştirilen bu ürün, aynı anda çok sayıda kullanıcıya hizmet verebilir ve ayrıca bekleme ihtiyacını azaltmak için akıllı katılım ve hızlı bir arayüz kullanır.

Standart Google Hangouts’un geliştirilmiş bir sürümü olarak, harici müşterilerle çalışmayı kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bunu bir web uygulaması deneyimi sağlayarak yapar, yani indirilecek bir yazılım yoktur.

Bir diğer önemli avantaj, G Suite platformunda yer alarak, yalnızca toplantıları planlamakla kalmayıp aynı zamanda kullanıcılar oturum açtıklarında gerektiği gibi etkinlik bilgilerini ayarlamak için yalnızca Google Takvim’den değil, diğer uygulamalardan gelen verilerin de kullanılmasını kolaylaştırmasıdır.

Diğer büyük bir artısı, Hangouts’un diğer uygulamaların talep ettiği büyük aylık ücretleri talep etmemesidir.

Sonuç olarak, Hangout Meets, büyük ön maliyetler gerektirmeyen, özellikle her boyuttaki işletmeler için erişilebilir olmayı sağlayan önemli bir konferans platformudur.

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir