WhatsApp ile yüksek çözünürlüklü resim nasıl gönderilir?

WhatsApp dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olabilir, ancak WhatsApp’ın ilginç bir yönü, uzun süredir resim ve fotoğrafları sıkıştırarak boyutlarını önemli ölçüde küçültmesi ve kalitelerini düşürmesidir. Ancak bu durum değişiyor ve WhatsApp artık isteğe bağlı bir HD kalitesinde fotoğraf seçeneği belirlemenize olanak tanıyarak sizin ve arkadaşlarınızın HD yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafları gönderip almanıza olanak tanıyor.

WhatsApp’ta HD yüksek çözünürlüklü fotoğraf gönderme özelliği, ister iPhone ister Android kullanıyor olun, WhatsApp messenger aracılığıyla fotoğraf gönderdiğinizde istediğiniz zaman kullanılabilir. Görüntüleri paylaşırken kullanabilmeniz için bu özelliğin nasıl çalıştığını kontrol edelim.

WhatsApp’ta Yüksek Kaliteli HD Fotoğraflar Nasıl Gönderilir?

Bu özellik, HD kalitesinde fotoğrafların hem iPhone hem de Android için WhatsApp’ta aynı şekilde gönderilmesini sağlar; şu şekilde çalışır:

  • Henüz yapmadıysanız WhatsApp’ı açın
  • Herhangi bir sohbet mesajı dizisini açın
  • Bir mesaj dizisinin içinden Kamera düğmesine dokunun
  • HD sürümünü göndermek istediğiniz fotoğrafı kitaplığınızdan seçin
  • Ekranın üst kısmındaki “HD” düğmesine dokunun
  • Görünen menü seçeneklerinden “HD Kalitesi”ni seçin, Bitti’ye dokunun

Img 0001 Techtalkturkey - Teknoloji İncelemeleri April

HD kalitesinde fotoğrafların alıcı tarafında kullanıcılar, gönderilen ve alınan görüntünün yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesinde olduğunu gösteren küçük bir “HD” rozeti görecektir.

Dosya boyutlarını küçük tutmayı tercih ediyorsanız veya daha kaliteli fotoğrafların ileri geri gönderilmesini önemsemiyorsanız, Standart çözünürlüklü görseli de seçmeye devam edebilirsiniz.

Referans olarak, WhatsApp’ın standart çözünürlüğü fotoğraflar için 1365 × 2048 pikseldir, HD yüksek çözünürlük ise fotoğraflar için 2000 x 3000 pikseldir.

“HD kalitesinin” ve yüksek çözünürlüklü görüntülerin, görüntünün tam çözünürlüğü veya orijinal çözünürlüğü olmadığını unutmamak önemlidir; bu nedenle, HD kalite seçeneğini seçseniz bile iPhone 14 Pro’nuzdan 48 MP RAW olarak fotoğraf çekiyorsanız görüntü 48MP veya buna yakın bir değerde gelmeyecek ve görüntü yine de WhatsApp tarafından sıkıştırılacak.

WhatsApp’ta “HD kalitesinde” fotoğraf seçeneğini göremiyorum, neden?

WhatsApp’ta “HD Kalitede” fotoğraf seçeneğini göremiyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir.

Öncelikle özellik aktif olarak kullanıma sunuluyor ve henüz tüm bölgelerdeki tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılamayabilir.

İkinci olarak, uygulamayı mevcut en son sürüme güncellediğinizden emin olun; bu durumda bile, özel WhatsApp kullanıcı deneyiminiz HD kalitesinde fotoğraf gönderme seçeneklerine ulaşana kadar beklemeniz gerekebilir.

Üçüncüsü, HD kalitesinde fotoğraf özelliği, WhatsApp’ın HD kalite seçeneğini garanti etmek için yeterince yüksek çözünürlük olmadığını belirlediği fotoğraf veya görseller için görünmeyecektir. Örneğin, birçok düşük çözünürlüklü görselin, kaydedilen veya paylaşılan memlerin, basit fotoğrafların ve daha küçük görsellerin HD kalitesinde gönderme seçeneği olmayabilir.

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir