iPhone 7 ve iPhone7 Plus DFU Moduna Nasıl Alınır

iPhone 7 ve iPhone7 Plus Telefonunuzu DFU Moduna Alma

Yeni üretilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde basılabilen bir Home tuşu bulunmadığından dolayı bu modellerin nasıl DFU moduna alınabileceği de merak ediliyordur.

DFU Modu nedir?

DFU modu, iPhone ya da iPad’inizi ileri düzey kurtarma ve geri yükleme pozisyonuna aldığınız bir durumdur. Bazen kullanıcılar karşılaştıkları belli sorunları çözmek için, geri yükleme yapmak için ya da indirilebilir IPSW dosyalarını kullanarak cihazlarını güncellemek için DFU moduna ihtiyaç duyabilir.

iPhone 7 Telefonunuzu DFU Moduna Alma

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini DFU moduna almak için iPhone USB şarj kablosu, bir bilgisayar (MAC ya da Windows) ve en son güncellenmiş iTunes uygulamasına ihtiyacınız olacak.

Takip edilmesi gereken adımlar sırasıyla şu şekildedir:

  1. iPhone 7 telefonunuzu bilgisayarınıza şarj kablosu aracılığıyla bağlayın.
  2. iTunes programının açık olduğundan emin olun.
  3. iPhone 7 telefonunuzu tamamen kapatın.
  4. Telefonunuzun sağ tarafında bulunan açma/kapama tuşuna 3 saniye kadar basılı tutun.
  5. Açma/kapama tuşundan parmağınızı kaldırmadan sol tarafta yer alan ses düşürme tuşuna basılı tutun.
  6. Her iki tuşa yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutmaya devam edin. Bu sırada eğer Apple logosunu görürseniz tuşlara çok uzun süre basılı tutmuşsunuz demektir. Bu durumda işlemlere yeniden başlamanız gerekir.
  7. 10 saniye sonra parmağınızı açma/kapama tuşundan kaldırın fakat ses düşürme butonuna 5 saniye daha basılı tutmaya devam edin. Bu aşamada eğer “Plug into iTunes” mesajını görürseniz, ses düşürme butonuna gereğinde daha uzun süre basmışsınız demektir. Bu durumda yeniden başlamanız gerekir.
  8. 5 saniye tuşa basılı tutttuktan sonra parmağınızı ses düşürme tuşundan kaldırın. eğer ekran hala siyah ise, DFU moduna giriş yapmışsınızdır.
  9. Bu aşamada iTunes programında telefonunuzun DFU moduna alındığına dair uyarı mesajını görmeniz gerekir.

 

[ulp id=’eCPBUZbDRAh32sz7′]

 

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir