“Things” İle Daha Verimli Olabilirsiniz

Things Proje Planlayıcı

Bugün sizlerle günlük hayatınızda daha verimli olmanıza katkı sağlayabilecek bir uygulamayı tanıyalım. Bu uygulama şu anda Mac bilgisayarlar için, Apple iPad, iPhone ve iWatch modelleri için kullanılabilmektedir. Things Proje Planlayıcı hayatınızı kolaylaştıracak.

“Things” İle Daha Verimli Olabilirsiniz

Yaptığınız her iş için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Günlük kısa vadaeli işlerinizden, uzun vadeli plan ve programlamalarınıza kadar, her alanda hayatınıza düzen katacak bir program olma özelliği var.

Things Ile Daha Planlı Bir Iş Hayatı
MAC için Things

İlk önce başlayacağınız ye Inbox bölümü. Henüz bir plan ya da programlamaya başlamamış olabilirsiniz. Fakat hepimizin aklına gelen fikirleri daha sonra olgunlaştırma ihtiyacı olmuştur. İşte Inbox tam da bu görevi görüyor. Aklınıza gelen fikirleri yazdığınız, daha sonra olgunlaştırmak üzere beklemeye aldığınız düşüncelerinizi bu kısma yazarak aslında muhtemel projeleriniz hakkında unutkanlık derdine son verebilirsiniz.

Günlük Planlarınız Today Sekmesinde

Günübirlik yaptığınız plan ve programlarınızı Today sekmesi altında bir araya getirebilir, böylelikle önünüzdeki en kısa zaman diliminde yapmanız gereken işleri hızlıca ve kolayca görebilirsiniz.

Iphone IÇIn Things
iPhone için Things – Today sekmesi

Today sekmesinin altına eklediğiniz tüm işleriniz gün sonu olmadan bitirmeyi planladığınız işlerdir. Dolayısıyla uzun vadeli plan ve programlarınız için ideal bölüm değildir. Bunun yanında eğer yapacağınız işleri belli zamanlara ayırıyorsanız ve bu işler yakın gelecekte yapmanız gereken işlerse, bu notlarınızı Upcoming sekmesine alabilirsiniz. Bu bölümde her bir iş için ayrı açıklama ve tarih bilgisi de eklemeniz mümkün.

Projeler Sekmesi İle Daha Büyük Planlar Yapın

Çoğu zaman Today ya da Upcoming sekmesine eklediğiniz ani düşüncelerinizin tek bir adımdan daha fazla aşamalarının olduğunu farkedersiniz. İste tam burada Projects özelliği devreye girer.

Projelerinizin aşamaları belliyse ve Upcoming bölümüne yerleştirebilirsiniz fakat en ideali her bir projeniz için yeni bir sekme oluşturmanız olacaktır. Bu da size daha düzenli görünen ve sizi motive eden bir planlama resmi sunacaktır.

Mac IÇIn Things
Mac için Things – Projeler

Her bir projenizin altında farklı başlıklar açabilir, her bir başlığın altına alt başlıklar oluşturabilir, ve oluşturduğunuz tüm öğeler için açıklama ve son tarih gibi özellikler ekleyebilirsiniz. Projenizin isminin sol tarafında bulunan daire işaretiyle projenizin ne durumda olduğuna kısaca göz atabilirsiniz.

iWatch için Things

Uygulamayı Apple iWatch saatinizle de kullanma imkanınız var. Bilgisayarınızdan, tabletinizdenya da telefonunuzdan eklediğiniz içerikler anında saatinizin ekranına düşer ve siz bunları yaptıkça saatinizden yapıldı olarak işaretleyebilirsiniz.

Watch IÇIn Things
Watch için Things

Things gerçekten çok detaylı ve kullanışlı özellikleri olan bir uygulama. Kullanmaya başladıkça özelliklerini farkedecek, ve daha da seveceğinize eminiz. Sevdikçe de hem günlük hem de iş hayatınızın bir parçası olacaktır.

Uygulama hakkında görüşlerinizi bekliyoruz!

Programı şu bağlantıdan inceleyebilirsiniz: https://culturedcode.com/things/

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir