Fantastical 2 Takvim Uygulaması İncelemesi

Fantastical 2: Vazgeçilmez Bir Takvim Uygulaması

0
1645
Fantastical 2 Takvim Uygulaması İncelemesi
Fantastical 2 Takvim Uygulaması İncelemesi

Fantastical 2 takvim uygulaması sadece Apple tarafından üretilen ürünlerde çalışması için yapılmış ve günlük programınızı ayarlamada kullanabileceğiniz tek kelimeyle muhteşem bir uygulama. İş dünyasında sıkça kullanılan Microsoft Outlook uygulamasının yerini alabilecek en donanımlı ve verimli uygulama denebilir. Bunun yanında Apple’ın kendi takvim uygulamalarının da yerini alabilecek bir uygulama olma özelliğiyle ön plana çıkmaktadır.

Fantastical 2 Takvim Uygulaması İNcelemesi

Tasarım

Program tasarım açısından kusursuz denebilir. Apple bilgisayarlarda kullanılan sürümü tam ekran olma özelliği sunmakta, günlük, haftalık ve yıllık görünüm imkanı sunmakta, aynı zamanda sol bölümde yaklaşan randevuları ve hatırlatmaları göstermektedir. Fantastical 2 Takvim Uygulaması İNcelemesi

Programın göze çarpan en önemli özelliklerinden biri, günlük konuşma dili kullanılarak istenilen tarih ve saate randevu ayarlanabilmesi. Örneğin “Cumartesi günü saat 14:15’te görüşme” yazdığınızda gelecek olan cumartesi günü saat 14:15’e randevunuzu kolayca ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda rehberinizde kayıtlı bulunan kullanıcıları oluşturduğunuz randevuya davet edebilirsiniz.

Fantastical 2 Takvim Uygulaması İNcelemesi

Mac bilgisayarınızda yükleyeceğiniz Fantastical 2 sürümü mini bir pencere seçeneği de sunmaktadır. Menü çubuğunda yer alan Fantastica 2 logosuna tıkladığınızda açılacak olan mini pence aracılığıyla uygulamayı açmadan randevu oluşturabilir, ve hatırlatmalarınıza ulaşıp ekleme-çıkarma yapabilirsiniz.

Fantastical 2 ile beraber gelen yeni özelliklerden bir diğeri de açılan mini pencereyi ekranda istediğiniz yere kaydırabilme olanağı sunmasıdır. Buna göre mini pencereyi ekranın farklı yerlerine kaydırabilir, böylelikle farklı işlerinizi yaparkan aynı zamanda programınızı da gözden geçirebilirsiniz.

Mac, iPhone ya da iPad kullanıcıları aynı zamanda bildirimlerin bulunduğu yere eklenebilen eklentiyi (widget) de kullanabilir, bu şekilde programı açmaya gerek kalmadan yaklaşan randevuları hakkında fikir sahibi olabilirler.

Fantastical 2 Takvim Uygulaması İNcelemesi

iPhone 6 ve üstü modellerde bulunan 3D Touch özelliği ile Fantastical 2 takvim uygulamasını telefonunuzda kullanmak günlük hayatınızı daha da kolaylaştırmaya aday. Telefonunuzdan programı açmaya gerek kalmadan uygulama logosuna parmağınızı belli bir süre basılı tutmanız randevu ve hatırlatmalarınıza ulaşmanız yanında yeni randevu ekleme imkanı sa sunmaktadı.

Fantastical 2 Takvim Uygulaması İNcelemesiSon olarak Apple Watch uygulamasından da kısaca behsedelim. Giyilebilir teknolojiler hayatımızda önemli bir yer edinmeye başladı. Apple Watch bu anlamda önemli bir adım oldu. iPad, iPhone ve Mac bilgisayarlar için yapılan uygulamaların Apple Watch için de yapılmaya başlamasıyla giyilebilir teknolojilerin neler yapabileceği konusunda az çok fikir sahibi olmuşuzdur.

Fantastical 2 takvim uygulaması beraberinde Apple Watch için tasarlanan programla berbar gelmekte. Kullanıcılar istedikleri zaman Apple Watch uygulamasını indirebilir ve uygulamanın hayatı kolayştıran özelliklerinden faydalanmaya başlayabilirler. Apple Watch uygulamasında en önemli özellik saatinize doğru konuştuğunuzda takvimiminize randevuyu direk olarak ekleyebiliyor olmanız gelmektedir. Yaptığınız işi yarıda bırakmaya gerek kalmadan ya da yürürken ekrana bakma ihtiyacı hissetmeden sesinizle randevularınız kaydedebilirsininiz.

Tüm bu özellikleri kullanabilmek için belli ücretler ödemeniz gerekiyor. Ürünün belki de tek olumsuz yanı her bir platform için ayrı ayrı ücret ödemeniz gerektiği. İncelememizi yaptığımız gün itibariyle;

Masaüstü uygulaması 104,99 TL
iPhone Uygulaması 7,99 TL
iPad Uygulaması 12,99 TL

Özellikle masaüstü uygulamasının fiyatını çok fazla bulduğumuzu belirtmek isteriz.