Spark: Akıllı E-Posta Uygulaması

 

Spark e-posta uygulaması Readdle tarafından iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlarda kullanılmak üzere geliştirilen “akıllı” bir e-posta uygulaması olarak ön plana çıkıyor. Özelliklerine bakıldığı zaman günlük yaşamda özellikle sıkça e-posta alıp gönderen kişilerin mesajlaşma işlerini bir hayli kolaylaştıracağa benziyor.

Spark Email SmartboxSmart Inbox (Akıllı Gelen Kutusu) özelliği sizin için sadece önemli olan postalarınızı ekranınızda gösterirken, diğer postalarınız alt taraflara göndermektedir. Böylelikle önemli mesajlarınızı gözden kaçırma ihtimaliniz en aza inmektedir. Bunu yaparken postalarını “Kişisel”, “Haber Bürleti” ve “Uyarılar” başlığı altında toplamakta ve bu ayrımı da gayet başarılı bir şekilde yapmakta.

Telefonuzdan uygulamayı açtığınızda sağ üst köşede bulunan geçiş anahtarına tıklayıp çubuğun yeşil renge dönmesini sağlarsanız, smart inbox özelliğini aktif etmiş olursunuz.

Uygulamanın belki de kullanıcılar için en kullanışlı özelliği olarak günlük konuşma dilinde arama yapılabilmesini gösterebiliriz.

Çoğumuzun mesaj kutusu binlerce e-posta ile dolmuştur. Hatta ek depolama alanı satın alan kullanıcıların varlığını da düşündüğümüzde, bu kadar mesaj arasında aradığımızı bulmak çok da kolay olmasa gerek.

Spark akıllı e-posta uygulamasının içinde arama butonuna tıklayıp sadece bulmak istediğiniz mesajın ilk harfini bile girmeniz, çoğu zaman işinize yarayacaktır. Bunun yanında sadece eklentisi olan postaların aranması da mümkün.

Spark_Findemail

Bunun yanında sıkça e-posta alan kullanıcıların bildirimlerden tamamen vazgeçmek istememekle beraber bildirimsiz de olmadığını düşündüğümüzde programın akıllı bildirim özelliği önemli bir boşluğu dolduracağı söylenebilir. Sadece bildirim almak istediğiniz kişilerden gelen mesajlar telefonunuza ya da bilgisayarınıza uyarı mesajı olarak gelecek, geri kalan bildirimler gösterilmeyecektir.

İş hayatında takvim kullanımı önemli bir yer edinmektedir. Özellikle randevu sistemiyle çalışan bireylerin bu anlamda programlarını sık sık kontrol etmeleri gerekir. E-postanıza gelen randevu istekleri şık bir şekilde dizayn edilmiş bir e-posta şeklinde karşınıza çıkmakta ve takviminizi açmaya gerek kalmadan randevu isteğini onaylayıp reddetme olanağı sunmaktadır. Spark Eposta Uygulaması

Spark akıllı e-posta uygulamasını diğer tüm uygulamalardan ayıran en önemli özelliklerinden biri de postanızı yazdıktan sonra parmaklarınızı kaydırarak postanın altına ekleyeceğiniz imzayı seçebilmenize imkan tanımasıdır. Birkaç e-posta hesabı kullanıp farklı imzalar kullanan kullanıcılar için çok kullanışlı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Önceden belirlediğiniz imzalarınız arasında seçim yapmak için mesajın alt kısmında bulunan bölümde parmağınızla sağa-sola kaydırma işlemi yaparak imzanızı kolayca mesajınıza ekleyebilirsiniz.Spark Eposta Uygulaması

Gelişen teknoloji ile beraber mesajlaşmada kullandığımız dilde de gün geçtikçe değişimler yaşanmaktadır. Özellikle kısa mesaj uygulamalarında karşılaştığımız dilin değiştirilmesi ya da sembollerle kullanılması olayının e-posta mesajlaşmalarında da yaygınlaşmaya başladığını görmekteyiz. Kullanıcılar arasında bu tür mesajlaşmaların yaygınlaşmasının sonucu olarak e-posta uygulamalarında bu özelliklerin kullanıcıların hizmetine sunulduğunu görmekteyiz.

Spark akıllı e-posta programında gelen mesajlarınıza hızlıca duygularınızı belirten şekillerle cevap verebilirsiniz. Bunun için mesaj yazma bölümünün en altında yer alan hızlı cevap (Quick Reply) bölümünden istediğiniz duyguyu seçip göndermeniz yeterli.

Spark AkıLlı Eposta Uygulaması

Bununla beraber olarak uygulamanın çoğu önemli e-posta sunucusuyla sorunsuz bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Gmail, Yahoo, iCloud, Exchange gibi sunuculardan sorunsuzca postalarınızı alıp gönderebilirsiniz.Spark AkıLlı Eposta Uygulaması

Son olarak programın önemli özelliklerinden birisi de gelen postanızı gelecekte istediğiniz bir zaman diliminde size tekrar hatırlatmak üzere arşivleyebilmeye imkan tanımasıdır. İsterseniz gün içinde ileri bir saatte, ya da hafta içinde belli bir gün ve saatte mesajın size tekrar iletilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Son Yazılar

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  Spark e-posta uygulaması Readdle tarafından iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlarda kullanılmak üzere geliştirilen "akıllı" bir e-posta uygulaması olarak ön plana çıkıyor. Özelliklerine bakıldığı zaman günlük yaşamda özellikle sıkça e-posta alıp gönderen kişilerin mesajlaşma işlerini bir hayli kolaylaştıracağa benziyor. Smart Inbox (Akıllı Gelen Kutusu) özelliği sizin için...Spark: Akıllı E-Posta Uygulaması